Bezinwazyjne leczenie stanów zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów, kontuzji, osteoporozy i zaburzeń metabolizmu kostnego.

Leczenie przyczynowe zamiast zwalczania objawów!

W zwykłych metodach terapeutycznych przede wszystkim leczy się objawy, a nie przyczynę choroby. Co prawda często prowadzi to do krótkotrwałej redukcji bólu, ale nie zatrzymuje postępów artrozy – choroby zwyrodnieniowej. Po pewnym czasie trzeba zwiększać dawki i mogą wystąpić znaczne efekty uboczne.

Natomiast terapia MBST® jest zorientowana na podstawy medycyny regeneracyjnej i na przyczynę choroby. Celem – oprócz uwolnienia od bólu – jest też wzmocnienie chrząstki stawowej i związane z tym zachowanie ruchomości i wynikającej z niej jakości życia pacjentów. Można w ten sposób leczyć artrozę wszystkich stawów w stadiach I – III.

MBST® to zachowawcza terapia bazująca na technologii rezonansu magnetycznego, aktualnie najlepszej i najdokładniejszej metodzie diagnostycznej. MBST® nie wykorzystuje technologii do obrazowania, lecz do regenerowania uszkodzonych komórek ciała. Potwierdzone wyniki w przypadku zwyrodnień i uszkodzeń:

 • komórek chrząstki (np. choroby zwyrodnieniowe)
 • komórek kostnych (np. osteoporoza)
 • więzadeł i ścięgien
 • urazów sportowych i powypadkowych
 • komórek skóry

 

TERAPIA MBST® nie ma znanych skutków ubocznych!

Bez strzykawek, bez operacji, bez leków!

Stosowanie terapeutycznej technologii rezonansu magnetycznego w ramach TERAPII MBST® powinno być przeprowadzane wyłącznie przez fachowych terapeutów i lekarzy specjalistów. Nie ma przy tym żadnej ingerencji w organizm. Terapia jest bezbolesna i bezinwazyjna. Systemy terapeutyczne są otwarte, tak że nawet klaustrofobia nie jest problemem. Tego systemu terapeutycznego używa się od ponad 15 lat z bardzo dobrymi wynikami i do dziś nie są znane efekty uboczne.

Zasada działania terapii rezonansem magnetycznym (MBST®)

Choroby takie jak zapalenie kości i stawów (choroba zwyrodnieniowa stawów), osteoporoza (ubytek masy kostnej, osłabienie struktury przestrzennej kości) często powodują poważne ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu. W początkowej fazie, choroby te przebiegają bezobjawowo. Dolegliwości często narastają dopiero z biegiem lat.

Zastosowanie terapeutyczne rezonansu magnetycznego

Technologia MBST® służy do regeneratywnej stymulacji komórek czyli odbudowy utraconych czy uszkodzonych tkanek, kości i chrząstek.

Stymulowanie procesów regeneracyjnych organizmu

Terapia MBST® opiera się na metodzie obrazowania rezonansu magnetycznego (MRI), będącej procesem diagnostyki medycznej, pozwalającej lekarzom do generowania obrazów tkanek miękkich tj. więzadła i chrząstki. Obecnie MRI to najdokładniejsza metoda diagnostyczna stosowana na świecie. Jej efekty terapeutyczne wyszły na jaw, kiedy pacjenci cierpiący na chorobę zwyrodnieniową stawów po badaniu MRI, stwierdzili że bóle znacznie ustąpiły. Raporty te zainspirowały zespół MedTec do zbadania tego zjawiska i ostatecznie doprowadziły do powstania i rozwoju systemu terapii MBST®.

Efekty terapii rezonansem magnetycznym

Jakich pozytywnych wyników mogą oczekiwać pacjenci od terapii rezonansem magnetycznym?

Terapia rezonansem magnetycznym jest zorientowana na przyczyny zwyrodnieniowych chorób stawów. Dzięki regeneracji tkanki chrzęstnej lub kostnej bóle ulegają wyraźnemu złagodzeniu na długi czas lub ustępują, a funkcjonowanie i ruchomość zostają przywrócone.

 • Jest to forma leczenia przyczynowego, co udowodniły liczne badania in vitro (poza organizmem) i in vivo (w żywym organizmie) oraz opinie.
 • Do dziś nie są znane działania uboczne.
 • Nie ma ryzyka infekcji pacjenta.
 • Zapobieganie operacji lub przyspieszenie regeneracji po koniecznej operacji.
 • Nieskomplikowana forma leczenia chorób układu ruchu, dla których nie ma istotnej lub żadnej formy leczenia (np. artrozy stawów międzypaliczkowych, spondyloartrozy, poliartrozy, zaburzenia metabolizmu lub ukrwienia w okolicy kości, osteoporoza itd.).
 • Bardzo krótki czas prowadzenia terapii (5, 7, lub 9 godzin terapii w zależności od stadium lub rodzaju choroby).
 • Udowodniony naukowo długofalowy, trwały efekt leczenia, wynoszący 4,5 roku i więcej.
 • Terapia niezależna od stadium choroby.
 • Można leczyć przyczynowo i długofalowo pacjentów z bólami przewlekłymi, kontuzjowanych i po wypadkach.

Przykładowe efekty zastosowania terapii rezonansem magnetycznym

Pacjent: Rachel

Zaawansowana dyskopatia na poziomie lędźwiowym L5-S1, poddana operacji w roku 2006. Nasilenie objawów bólowych w okolicy lędźwiowej. Widoczne stany zapalne na części powierzchni kręgów oraz w obrębie dysku międzykręgowego L5-S1, typu Modic1

Efekt terapii: Zanik stanu zapalnego i widocznego zwiększenia zmian typu Modic 2, obejmujących powierzchnie kręgów i dysk międzykręgowy L5-S1. Badanie kontrolne po 6 miesiącach od terapii, wykonane 13 kwietnia 2016r, zdecydowanie i wyraźnie wykazuje polepszenie stanu i zanik procesu zapalnego, jak również występowania zmian typu Modic 1 i Modic 2

Pacjent: Małgorzata

Pacjentka w wieku lat 60 chorowała już od około 15 lat na zwyrodnienie kolan. Poniższe zdjęcia rentgenowskie pokazują wynik stosowania terapii MBST: